OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

- 31 sierpnia 2014 –

 

  • W poniedziałek 1 września o godz. 1900 w sali nr 1 w klasztorze-plebanii, pierwsze spotkanie dla tych, którzy w tym roku szkolnym pragną w naszej Parafii przyjąć sakrament bierzmowania. Ostateczny termin składania deklaracji w kancelarii parafialnej do dnia 20 września 2014 roku.

  • We środę 3 września wspominamy w liturgii św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jest to dzień imienin naszego o. Grzegorza Malca, którego chcemy polecić Waszym modlitwom. Solenizant będzie celebrował Mszę św. imieninową o godz. 1130. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek o godz. 1800 Msza św. z udziałem grup duszpasterskich naszej Parafii w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz do posługi w dziele Nowej Ewangelizacji. Po Mszy św. okolicznościowe nabożeństwo. W piątek po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezus. W sobotę Msza św. o godz. 1130 w intencji Róż Żywego Różańca naszej Parafii i wymiana tajemnic różańcowych. Wieczorna Msza św. w intencjach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W tych dniach okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św.

  • Pragniemy poinformować, że pierwszopiątkowe odwiedziny chorych w ich domach rozpoczniemy od miesiąca października. Również piątkowe nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy od miesiąca października.

  •  Ojcowie Redemptoryści i pracownicy toruńskich mediów zapraszają widzów Telewizji Trwam, słuchaczy Radia Maryja i Rodzinę Radia Maryja na doroczne Dziękczynienie w Rodzinie, które będzie miało miejsce w sobotę 6 września w dawnym Porcie Drzewnym w Toruniu. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd rankiem w sobotę. Zapisy w kruchcie kościoła na stoisku z książkami i prasą katolicką.

  • Przypominamy, że zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski i naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej będą do niej przystępować w klasie trzeciej szkoły podstawowej. Najbliższe przygotowanie do tego Sakramentu będzie miało miejsce w naszej Parafii dopiero w roku szkolnym 2015/2016.

  • W przyszłą niedzielę 7 września na Mszy św. o godz. 1130 rozpoczniemy nowy rok szkolny 2014/2015. Na Mszy św. poświęcone zostaną tornistry, plecaki, książki i przybory szkolne. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza pierwszoklasistów.

  • W poniedziałek 8 września o godz. 1800 sprawowana będzie Msza św. z udziałem Róż Różańcowych Rodziców, a przed Mszą św. o godz. 1715 będzie wspólnie recytowany Różaniec. Zapraszamy rodziców do wspólnej modlitwy za ich dzieci.

  • Zachęcamy do nabywania prasy i książek katolickich, w których znajdziemy wiele materiałów do osobistego formowania własnego życia chrześcijańskiego. Jest do nabycia nowy, wrześniowy, numer naszej gazetki parafialnej U Świętego Józefa, w którym możemy znaleźć wiele informacji z życia i działalności naszej karmelitańskiej Parafii.

  • W ubiegłym tygodniu, Miłosierny Bóg, odwołał do siebie naszych parafian: śp. Janinę Borek i śp. Edwarda Bednarskiego. Za tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy modlitwę: Wieczny odpoczynek…