OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na niedzielę 15 czerwca 2014
 1. W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa w Mszy św. Msze sprawujemy wg porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy Duszpasterstwa Akademickiego o godz. 19.30, której tego dnia nie sprawujemy. Zapraszamy szczególnie na Mszę o godz. 18.00, po której rozpocznie się procesja ulicami parafii. Przejdziemy tradycyjnie ulicami: Ołbińską, Niemcewicza, Jagiellończyka, Myśliwską i H. Pobożnego. Ołtarz pierwszy przygotowuje Ruch Rodzin Nazaretańskich, drugi Świecki Zakon Karmelitański, trzeci Róże Różańcowe, czwarty Młodzież DA i Solniczka. Prosimy o udział w procesji dzieci pierwszokomunijne, a dziewczynki o sypanie kwiatów. Parafian zachęcamy o udekorowanie balkonów i okien szczególnie na trasie procesji.

 2. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesję wokół kościoła, która w dni powszednie będzie mieć miejsce po Mszy o godz. 18.00, natomiast w przyszłą niedzielę przed Mszą wieczorną, czyli o godz. 17.30. prosimy panów zwyczajowo niosących baldachim o tę posługę w Boże Ciało i w oktawie.

 3. W nadchodzący piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie będzie obowiązywać w kolejny piątek czyli w Uroczystość Najśw. Serca Jezusa.

 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o 13.00 w obecności ks. Dziekana odbędzie się kanoniczne wprowadzenie do parafii nowego proboszcza, o. Krzysztofa Wesołowskiego. Kończący w parafii pracę proboszcza, o. Szczepan Maciaszek pożegna się na każdej Mszy św. w Boże Ciało.

 5. Jutro naszą wspólnotę opuszcza wieloletni duszpasterz parafii, o. Ryszard Wierzba, który został powołany na przeora wspólnoty w Zamartem k. Chojnic. Dziś dziękujemy mu za pracę kapłańską i życzymy potrzebnych łask na nowym miejscu.

 6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 sprawować będziemy Mszę św. na zakończenie roku szkolnego. Na Mszę zapraszamy dzieci i młodzież.

 7. We wtorek o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie.

 8. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a po niej adoracja do 18.00.

 9. Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy śpiewając litanię w niedziele o godz. 17.30, natomiast w dni powszednie po Mszy o 18.00.

 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 13 lipca. Więcej informacji można uzyskać w kruchcie u osób rozprowadzających prasę.

 11. Zachęcamy do zabierania do domów gazety parafialnej z miesiąca czerwca i zapoznania się z nią.

 12. We  wtorek o godz. 12.00 w sali na plebanii odbędzie się prezentacja urządzenia firmy Zepter, które uzdatnia do picia wodę pobieraną z sieci wodociągowej.

Idź na górę