OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

- 24 sierpnia 2014 –

 

  1. We wtorek 26 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w dzień powszedni. Episkopat Polski ustanowił ten dzień, DNIEM MODLITW ZA PRZEŚLADOWANY KOŚCIÓŁ NA BLISKIM WSCHODZIE. Pragniemy włączyć się w tę inicjatywę poprzez modlitwę, post i jałmużnę w intencji naszych prześladowanych i bestialsko zabijanych, Sióstr i Braci, za wyznawanie wiary w Chrystusa. Zapraszamy w tym dniu na godz. 1045 na wspólny Różaniec w tych intencjach, a po nim na Mszę św. o godz. 1130, gdzie w sposób szczególny prosić będziemy, dobrego Boga, aby zechciał zlitować się nad nami i udzielił potrzebnych łask i siły tym, którzy tak okrutnie cierpią. 

 

  1. Również we wtorek 26 sierpnia o. Krzysztof Piskorz zaprasza na Mszę św. o godz. 1800, a po niej na spotkanie, w salce w klasztorze, wszystkich uczestników tegorocznej pielgrzymki grupy 18. karmelitańskiej – pielgrzymów „fizycznych i duchowych”.

 

  1. W sobotę 30 sierpnia zapraszamy na Mszę św. imieninową o godz. 1130, której przewodniczyć będzie solenizant ks. kanonik Rajmund. Obejmijmy naszą modlitwą czcigodnego Solenizanta.

 

  1. W następną niedzielę 30 sierpnia na każdej Mszy św. gościć będziemy kwartet muzyczny VIES BONUM z Mińska na Białorusi. Czterech młodych mężczyzn, o przepięknych głosach, towarzyszyć będzie naszej modlitwie w czasie Eucharystii, a po Mszy św. dadzą krótki koncert chrześcijańskiej pieśni. Rozprowadzać też będą płytę ze swoim śpiewem. Wspomóżmy ich trud i zaangażowanie naszą hojnością.

 

  1. Widzowie Telewizji Trwam, słuchacze Radia Maryja, Rodzina Radia Maryja są serdecznie zaproszeni przez Ojców Redemptorystów na doroczne Dziękczynienie w Rodzinie. Miejscem spotkania jest dawny Port Drzewny w Toruniu, gdzie mieszczą się dzieła powstałe przy Radiu Maryja i wznoszona jest świątynia wotum za pontyfikat św. Jana Pawła II. Wyjazd w sobotę 6 września. Zapisy w kruchcie kościoła na stoisku z książkami i prasą katolicką.

 

  1. Na stoisku z książkami, okazja – każda tylko po 5 złotych – dwie książki: pierwsza: Którędy do nieba? – pamiątka kanonizacji św. Jana Pawła II – warto wracać do życia i nauczania papieża Polaka; druga: Habemus PapamMamy Papieża – o życiu, powołaniu i nauczaniu obecnego papieża Franciszka. Stańmy się tymi, którzy wspomagają katolickie wydawnictwa. Warto coś dobrego przeczytać!

 

W ubiegłym tygodniu, Miłosierny Bóg, odwołał do siebie naszych parafian: śp. Krystynę Owczarek, Genowefę Dunda, Bronisławę Witkowską i Kazimierza Chojnowskiego. Za tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy modlitwę: Wieczny odpoczynek…