aktualności klasztoru Wrocław wróć

Jerycho Różańcowe i peregrynacja obrazu Matki Bożej Łaskawej


27 listopada, 2023

W dniach od 1 do 8 grudnia odbędzie się Jerycho Różańcowe w intencji naszej Ojczyzny oraz peregrynacja Obrazu Matki Bożej Łaskawej, Strażniczki Polski pod hasłem: Maryjo, uratuj Polskę dla Chrystusa! Rozpoczęcie Jerycha w piątek, 1 grudnia, na Mszy św. o godz. 18:00. Co godzinę, przez 7 dni i nocy, odmawiany będzie Różaniec i modlitwy za Polskę przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast przywitanie Obrazu będzie miało miejsce w sobotę, 2 grudnia, o godz. 11:00.
Jerycho Różańcowe  z peregrynacją Obrazu rozpoczęło się w Gdańsku, teraz jest w Zamościu, następnie  u nas, później Szczecin i zakończenie w Białymstoku. Wybrano te miasta, aby Obraz Matki Bożej Łaskawej, Strażniczki Polski, mógł okrążyć nasz naród.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby Maryja strzegła naszej Ojczyzny przed wszelkim złem.  W sposób szczególny niech nie zabraknie nas na przywitaniu Obrazu w najbliższą sobotę. Po wprowadzeniu do świątyni będzie Msza św. o godz. 11:30 oraz nabożeństwo przekazania Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo wynagradzające z racji pierwszej soboty miesiąca: Różaniec i 15-minutowe rozmyślanie.