aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Wielkiego Postu – 18 lutego


18 lutego, 2024

  1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 17:00, a po nich Nieszpory o 17:30. Droga Krzyżowa w piątek w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz po Mszach św. o godz. 11:30 i 18:00. Natomiast Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16:30.
  1. Za tydzień, w 2. Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje, które wygłosi ks. Dominik Chmielewski, znany rekolekcjonista i założyciel „Wojowników Maryi”. Rozpoczną się od niedzieli na każdej Mszy św., oprócz akademickiej o 19:30 (nie będzie w sobotę o godz. 18:00). W poniedziałek i wtorek plan będzie wyglądał następująco: o godz. 11:30 Msza św. i o 12:00 nauka rekolekcyjna. Natomiast wieczorem: o godz. 18:00 Msza św., o 18:30 modlitwa różańcowa, a o godz. 19:00 nauka rekolekcyjna z modlitwą i możliwością przyjęcia Komunii św. dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogę być na Mszy św. tego dnia. Dodatkowo w niedzielę, po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy chłopców, począwszy od pierwszej Komunii św. i młodzież do 18 roku życia na spotkanie z ks. Dominikiem w celu założenia nowej wspólnoty „Młodzi Wojownicy Maryi”. Spotkanie odbędzie się w sali klasztoru (wejście koło kancelarii).
  1. Jutro, w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza św. wotywna o Duchu Świętym oraz nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
  1. W najbliższą środę zapraszamy na szósty dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa. Po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo nowenny. Do skarbony w świeczniku przy figurze św. Józefa w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby, które będą odczytywane w czasie nabożeństwa. Następnie w ramach „Środy Wstawiennicze u św. Józefa”: adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi i modlitwy wstawienniczej do godz. 20:00.
  1. W sobotę, 24 lutego, zapraszamy o godz. 11:30 na Mszę św. ku czci Matki Bożej Miłosierdzia oraz sanktuaryjne nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do Pani Ostrobramskiej. Można je wrzucać do skarbony w świeczniku, który jest wystawiony przed prezbiterium.
  1. Z racji regionalnego spotkania Wojowników Maryi Metropolii Wrocławskiej, które odbędzie się w najbliższą sobotę w naszym kościele, nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 14:00. Zapraszamy tego dnia na Różaniec za Ojczyznę i o pokój na świecie z ich udziałem o godz. 17:00 oraz na Mszę św. o godz. 18:00. Przypominamy, że każdego dnia o godz. 17:00 odmawiany jest Różaniec w tych ważnych intencjach.
  1. Także w najbliższą sobotę, na godz. 10:00, zapraszamy do zakrystii na kolejne spotkanie ministrantów oraz wszystkich chętnych chłopców i mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza.
  1. W kruchcie kościoła można nabyć książkę, która będzie pomocna na czas Wielkiego Postu: „24 godziny Męki Pańskiej” rozważania sługi Bożej Luisy Piccarrety, opisujące całość Męki Jezusa. A do każdego zakupu dodajemy w tym czasie książeczkę gratis: „Uwierz Mojej Miłości”, przejmujące rozważania Drogi Krzyżowej, napisane przez s. Bożenę Hanusiak, pustelnicę.
  1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i za te, które wpływają na konto klasztoru. Nasi bracia Karmelici Bosi ze Zwoli dziękują za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na budowę domu rekolekcyjno-formacyjnego (zebrano około 5000 zł). Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, byśmy z Jezusem wychodzili na pustynię i słuchali Jego głosu, pokonując wszelkie pokusy.