aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 10. Niedzielę Zwykłą – 9 czerwca


9 czerwca, 2024

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele po Mszy św. o godz. 13:00, a od poniedziałku do soboty, o godz. 17:30.
 1. Instytut Duchowości „Karmel” zaprasza do klasztoru: we wtorek o godz. 18:00 na spotkanie kobiet; w czwartek o godz. 17:00 na wykład poświęcony św. Edycie Stein, a w sobotę na Szkołę Modlitwy od godz. 15:00.
 1. W najbliższą środę Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja o godz. 11:30, wcześniej o 10:45 modlitwa różańcowa.
 1. W czwartek, 13 czerwca, odbędą się Rekolekcje dla Kobiet pod hasłem: „W Sercu Maryi”, które poprowadzi s. Bartłomieja Sobczyk, założycielka wspólnot dla kobiet „Serce Kecharitomene”, znana także z Boskiprojekt.pl. Rozpoczęcie o godz. 16:40. W planie: modlitwa różańcowa, nabożeństwo czerwcowe, Msza św. o 18:00, po niej konferencja pt. „Powołanie i godność kobiety w orędziach Maryi, nauczaniu św. Jana Pawła II i Świętych oraz w charyzmacie formacji Serce Kecharitomene”. Następnie poczęstunek i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Zakończenie o godz. 21:30.
 1. W trzecią sobotę miesiąca zapraszamy wszystkich noszących szkaplerz karmelitański, by uczcić NMP z Góry Karmel. O godz. 11:30 Msza św., a po niej nabożeństwo i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. W sobotę, 15 czerwca, o godz. 19:00 zapraszamy na koncert muzyki chóralnej w wykonaniu Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. W repertuarze muzyka sakralna i ludowa kompozytorów polskich i zagranicznych.
 1. Ponawiamy zaproszenie na całonocny Karmelitański Bal Parafialny w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie o godz. 20:00 w sali PWT. Zgłoszenia są przyjmowane przez formularz, który jest naszej stronie www. Zapraszamy wcześniej na Mszę św. u nas w kościele o godz. 18:00, a potem na koncert o godz. 19:00.
 1. Także w najbliższą sobotę o godz. 11:00 będzie odprawiona w Katedrze Msza św. z okazji 11. rocznicy ingresu ks. abpa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego.
 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Marka Kędziorka. W najbliższych dniach można zwiedzić w kościele przejmująca wystawę Solidarności o bł. księdzu Popiełuszce, a po Mszy św. jest możliwość nabycia oryginalnych nagrań 16 kazań ks. Jerzego, wydanych na płytach CD.
 1. Jest do nabycia czerwcowy numer czasopisma „Nowe Życie” w cenie od 5 zł wystawiony na stoliku za ławkami. Temat tego numeru: „Rodzina”.
 2. W następną niedzielę nasz Parafialny CARITAS będzie zbierał ofiary w kruchcie kościoła z przeznaczeniem na wypoczynek wakacyjny dzieci z najuboższych rodzin.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, abyśmy pamiętali, że: „To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie”.