aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 11. Niedzielę Zwykłą – 16 czerwca


16 czerwca, 2024

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele po Mszy św. o godz. 13:00, a od poniedziałku do soboty, o godz. 17:30.
  1. Jutro, w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza św. wotywna o Duchu Świętym oraz nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Po nabożeństwie egzorcyzmowanie wody i soli.
  1. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VII Weekendzie Ewangelizacyjnym „Ochrzczeni Ogniem” od 20 do 23 czerwca. To wydarzenie rozpocznie się w naszej parafii w najbliższy czwartek Mszą św. o godz. 18:00, a po niej posłanie do ewangelizacji. W piątek – Eucharystia o godz. 18:00 w kościele NMP na Piasku i całonocne czuwanie prowadzone przez różne wspólnoty i duszpasterstwa. W sobotę – Msza św. o godz. 18:30 w Katedrze, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem i radosnym śpiewem ulicami Wrocławia na trasie: Ostrów Tumski – Rynek – Ostrów Tumski. Zakończenie w niedzielę w parafii pw. Św. Maurycego: o godz. 17:00 koncert uwielbienia – Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN i o 19:00 Eucharystia. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie www. W pierwsze piątki miesiąca, co miesiąc w innym kościele, w ramach całonocnych czuwań „Ogień Dwóch Serc”, jest zanoszona modlitwa, aby Weekend Ewangelizacyjny, który jest organizowany przed uroczystością Narodzin św. Jana Chrzciciela, patrona Archidiecezji i naszego miasta, był czasem uświadomienia, że wszyscy jesteśmy posłani, aby świadczyć o Bogu.
  1. W najbliższą sobotę zapraszamy o godz. 11:30 na Mszę św. ku czci Matki Bożej Miłosierdzia oraz sanktuaryjne nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do Pani Ostrobramskiej. Można je wrzucać do skarbony w świeczniku, który jest wystawiony przed prezbiterium.
  1. Nasze Duszpasterstwo Akademickie „Karmel” zaprasza chętnych tegorocznych maturzystów i studentów na obóz integracyjny w Białym Dunajcu, który odbędzie się od 3 do 17 września. Jest to czas wspólnej integracji i modlitwy w górach, będący dobrą okazją, żeby poznać Duszpasterstwo Akademickie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  1. Duszpasterstwo postakademickie „Hortus Dei” zaprasza młode osoby na cotygodniowe spotkania do klasztoru w środę o godz. 19.00. Na tych spotkaniach można uczyć się od Świętych Karmelu poznawać Boga.
  1. Dzisiaj nasz Parafialny CARITAS zbiera ofiary w kruchcie kościoła z przeznaczeniem na wypoczynek wakacyjny dzieci z najuboższych rodzin. Bóg zapłać za wspomożenie tego dzieła.
  1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, abyśmy pamiętali, jak głosi dzisiejszy Psalm 92: „Dobrze jest dziękować Panu… Dobrze jest śpiewać Tobie, Panie Boże”.