aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkiego Postu – 25 lutego


26 lutego, 2024

  1. Rozpoczęliśmy dziś rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Dominik Chmielewski, znany rekolekcjonista i założyciel „Wojowników Maryi”. W poniedziałek i wtorek o godz. 11:30 Msza św. i o 12:00 nauka rekolekcyjna. Natomiast wieczorem: o godz. 18:00 Msza św., o 18:30 modlitwa różańcowa, a o godz. 19:00 nauka rekolekcyjna z modlitwą i możliwością przyjęcia Komunii św. dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą być na Mszy św. tego dnia. Oprawę muzyczną podczas wieczornych spotkań rekolekcyjnych zapewni Zespół N.O.E., w poniedziałek w czasie Mszy św. o godz. 18:00 zaśpiewa Chór Karmelitański. Natomiast dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy chłopców, począwszy od pierwszej Komunii św. i młodzież do 18. roku życia na spotkanie z ks. Dominikiem w celu założenia nowej wspólnoty „Młodzi Wojownicy Maryi”. Spotkanie odbędzie się w sali klasztoru (wejście koło kancelarii). Korzystajmy z tego czasu łaski, niech to będzie czas odnowienia dla naszej parafii.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 17:00, a po nich Nieszpory o 17:30. Droga Krzyżowa w piątek w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz po Mszach św. o godz. 11:30 i 18:00. Natomiast Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16:30. W czwartek, 29 lutego, o 23:00 modlitwa w Godzinie Świętej.
  3. W najbliższą środę zapraszamy na siódmy dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa. Po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo nowenny. Do skarbony w świeczniku przy figurze św. Józefa w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby, które będą odczytywane w czasie nabożeństwa. Następnie w ramach „Środy Wstawiennicze u św. Józefa”: adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi i modlitwy wstawienniczej do godz. 20:00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, 1 marca. Po Mszy św. o 11:30 i przed Mszą o 18:00 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 marca – Msza św. o godz. 11:30 oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: Różaniec i 15-minutowe rozmyślanie z udziałem Kół Żywego Różańca oraz Wojowników Maryi. Natomiast o godz. 18:00 Msza św. w ramach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
  5. W następną niedzielę, 3 marca, zapraszamy na „Spotkanie z Bogiem Ojcem”. O godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem: „Pasja Jezusa w jedności z Ojcem” oraz uwielbienie prowadzone przez Zespół „Abba Pater Music”. Następnie Eucharystia o godz. 18:00 i spotkanie w salce dla powstającej wspólnoty „Rodzina Dzieci Ojca”. Tego dnia nie będzie Nieszporów o godz. 17:30.
  6. Zachęcamy do zabrania skarbonek Caritas „Jałmużna wielkopostna”. To, co można zaoszczędzić dzięki praktyce postu, dla kogoś może być darem. Skarbonki są wystawione w koszyku przy chrzcielnicy. Wypełnione jałmużną przynosimy w Święto Miłosierdzia Bożego, czyli tydzień po Wielkanocy.
  7. Instytut duchowości Karmel zaprasza w tym tygodniu: w czwartek o godz. 17:00 na wykład z profesorem Arkadiuszem Robaczewskim z Warszawy, poświęcony człowiekowi stworzonemu na obraz Boga. Warto posłuchać, by przekonać się o wielkości naszego powołania. To dobry komentarz do dzisiejszej sceny Przemienienia Pana Jezusa. Natomiast w sobotę o godz. 15:00 na praktykowanie relacji z Bogiem, czyli „Szkoła modlitwy”. Spotkania w sali klasztoru (wejście koło kancelarii).
  8. W kruchcie kościoła można nabyć książki ks. Dominika Chmielewskiego. Jest 7 tytułów. Zachęcamy do lektury. Do każdego zakupu dodajemy w tym czasie książeczkę gratis: „Uwierz Mojej Miłości”, przejmujące rozważania Drogi Krzyżowej, napisane przez s. Bożenę Hanusiak, pustelnicę.
  9. W następną niedzielę, 3 marca, parafialny Caritas będzie zbierał w kruchcie kościoła ofiary na zakup żywności na Święta Wielkanocne dla najuboższych naszych parafian.
  10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i za te, które wpływają na konto klasztoru. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, byśmy doświadczając chwały Jezusa na Górze Tabor, pamiętali, że: „Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?”.