aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 22. Niedzielę Zwykłą – 3 września


3 września, 2023

  1. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Bardzo nam zależy, jako duszpasterzom, aby dzieci i młodzież miały odpowiednie wychowanie religijne. Warto zwrócić uwagę, czy uczęszczają na lekcję religii, a tym bardziej zadbać o życie sakramentalne. Zapraszamy na Mszę św. niedzielną z udziałem dzieci o godz. 11:30. Dzieci z klas trzecich zachęcamy, by zapisać do przyjęcia Pierwszej Komunii św., natomiast młodzież z klas ósmych zapraszamy do przygotowania się do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii, a także dziś w zakrystii. Proszę zgłaszać się do 17 września, pamiętając, że te sakramenty powinno się przyjąć w swojej parafii, do której się przynależy przez miejsce zamieszkania. W drugiej połowie września rozpoczną się pierwsze spotkania.
  2. W pierwszą środę miesiąca, 6 września, po Mszy św. o 11:30 i 18:00 – nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa. Natomiast w pierwszy czwartek miesiąca, 7 września, zapraszamy na Mszę św. o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego o godz. 18:00. Tego dnia pragniemy włączyć się w inicjatywę modlitwy o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania poprzez całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Tak będzie już co miesiąc, w pierwszy w czwartek miesiąca. O godz. 19:00 Jerycho Różańcowe z procesją wokół kościoła (7 okrążeń) z udziałem Wojowników Maryi. Następnie, co godzinę, będzie odmawiany Różaniec, a o godz. 23:00 nabożeństwo Godziny Świętej. Zakończenie czuwania w piątek, o godz. 18:00. Zachęcamy do zapisywania się do poprowadzenia modlitwy różańcowej o pełnej godzinie. Zapisy na stoisku z książkami. Nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, które były w pierwsze czwartki miesiąca, będą się odbywały w trzeci poniedziałek miesiąca wraz z Mszą św. wotywną o Duchu Świętym od października.
  3. W piątek, 8 września, obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP. Od tego dnia pragniemy w naszej parafii włączyć się w Nowennę Pompejańską za naszą Ojczyznę. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 11:30. Przez 54 dni, czyli do 31 października, codziennie w naszej parafii będą odmawiane trzy części Różańca św. W dni powszednie o godz. 8:00, 12:00 i 17:00, natomiast w niedzielę o 8:00, 12:30 i 17:00. Więcej o tej inicjatywie można przeczytać na stronie: nowennazapolske.pl – zachęcamy do włączenia się w to dzieło modlitewne.
  1. Bardzo prosimy o nie zbieranie żadnych podpisów pod listami partii wyborczych w świątyni i na terenie kościoła. Jest to także prośba Kurii archidiecezji wrocławskiej.
  1. Dzisiaj, z okazji pierwszej niedzieli miesiąca, Różaniec do Boga Ojca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 17:00.
  1. Zachęcamy do nabywania prasy i książek religijnych. Są także książki dla dzieci i młodzieży – komiksy o św. Stanisławie Kostce i bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim.
  1. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Katarzyna Korzeniewska, Bożena Nycko, Łukasz Pypczyński, Bogusław Strzelczyk, Halina Lorenc, Mira Gilecka, Łucja Szymura, Waldemar Fołta, Henryk Maliński. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…