aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 23. Niedzielę Zwykłą – 10 września


9 września, 2023

  1. Dziś Kościół w Polsce raduje się beatyfikacją Rodziny Ulmów, zamordowanej przez niemieckich okupantów za ukrywanie w swoim domu Żydów. Uroczystość ta odbywa się w Markowej (w diecezji przemyskiej), w miejscowości skąd pochodziła ta rodzina. Z tej okazji pragniemy ogłosić, że przy naszej parafii powstaje Wspólnota Rodzin, która będzie się angażować w niedzielne Msze św. o godz. 11:30. Chcemy nazywać te Msze św. z udziałem dzieci – Mszą św. rodzinną, żeby podkreślać wielkie znaczenie rodzin w dzisiejszych czasach. Zapraszamy zatem rodziców i dzieci do włączenia się do tej grupy duszpasterskiej. Raz w miesiącu po tej Mszy św. będzie czas na tworzenie wspólnoty, zabawy dla dzieci i poczęstunek w klasztorze, a także spotkania w grupach w ramach formacji duchowej i rodzinnej. Za tydzień, 17 września, po Mszy św. o 11:30, poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Niech patronuje zatem błogosławiona Rodzina Ulmów, aby nasze rodziny były przeniknięte duchem miłości i pokoju.
  2. Przypominamy, aby dzieci z klas trzecich zapisać do przyjęcia Pierwszej Komunii św., natomiast młodzież z klas ósmych zapraszamy do przygotowania się do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii do 17 września.
  1. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatne zajęcia w Klubowym Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży, przy ul. Słowiańskiej 17. Centrum zapewnia bezpłatne zajęcia, pomoc w nauce, pomoc psychologiczną, ciekawe wycieczki, wspólne gotowanie, konkursy z nagrodami i ciepły posiłek. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od 14:00 do 18:00. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie w gablocie przed kościołem.
  1. W środę, 13 września, Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja o godz. 11:30. Nie będzie wcześniej modlitwy różańcowej o godz. 10:45, ponieważ trwa Nowenna Pompejańska i Różaniec będzie odmówiony po Eucharystii.
    W czwartek, 14 września, obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża świętego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą poprowadzą Wojownicy Maryi. W piątek, 15 września, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  1. W sobotę, 16 września, zapraszamy na spotkanie dla kobiet pt. „O kobiecości”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11:30. W programie m.in. Warsztaty artystyczne, konferencja o medytacji, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Zakończenie spotkania po godz. 17:00. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
  1. Zachęcamy do nabycia nowego numeru miesięcznika „Nowe Życie”. W tym numerze m.in. o adoracji Najświętszego Sakramentu, o kryzysach religii i rozumu artykuł ks. bpa Macieja Małygi. Jest to pismo wydawane przez naszą archidiecezję wrocławską. Do rozprowadzenia w parafii otrzymujemy ok. 100 egz. Wiąże się to z poniesieniem opłat, dlatego prosimy o drobny datek za to czasopismo, aby co nieco się zwróciło. Pismo jest wyłożone na stoliku przy skarbonie za ławkami. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej pięknej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi i obficie wszystkim błogosławi!