aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 24. Niedzielę Zwykłą – 17 września


18 września, 2023

  1. Dziś ulicami Wrocławia przejdzie procesja dziękczynno-błagalna w intencji Wrocławia i Archidiecezji z relikwiami św. Doroty i św. Stanisława. Początek w Bazylice św. Elżbiety na Rynku o godz. 16.00, a zakończenie Mszą św. pod przewodnictwem o. bpa Jacka Kicińskiego ok. godz. 17.00 w kościele pw. Św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława przy ulicy Świdnickiej. Zachęcamy do udziału w procesji, której towarzyszyć będzie asysta wojskowa i orkiestra policyjna.
  1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej odbędzie się pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego, który powstał z okazji zbliżającego się Synodu naszej archidiecezji. W skład tego Zespołu wchodzi 20 osób, które będą reprezentowały naszą parafię.
  1. Także dzisiaj spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego. O godz. 14:15 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 15:00 Eucharystia.
  1. Od piątku, 22 września, rozpocznie się nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. Tym bardziej w tym roku, w 150. rocznicę jej urodzin, chcemy prosić za wstawiennictwem Najmłodszego Doktora Kościoła o ducha dziecięctwa Bożego dla każdego z nas. Modlitwa nowenny codziennie, przez 9 dni, o godz. 17:45.
  1. W czwartą sobotę miesiąca, czyli 23 września, zapraszamy wszystkich noszących szkaplerz karmelitański, by uczcić NMP z Góry Karmel. O godz. 11:00 nabożeństwo, 11:30 Msza św. i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Szkaplerznej.
  1. W niedzielę, 24 września, przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej będą kwestować przed naszym kościołem po każdej Eucharystii. Towarzystwo to zajmuje się ratowaniem zniszczonych i zapomnianych cmentarzy polskich na Ukrainie. Obejmuje swoim działaniem cmentarze na Wołyniu oraz w rejonie Lwowa, a także zabytkowy, ponad 200-letni, bardzo zniszczony cmentarz w Kołomyi.
  1. Również w następną niedzielę, będziemy gościć w naszej parafii ks. Michała Lubowickiego, kapłana archidiecezji warszawskiej, który będzie głosił tego dnia kazania na każdej Mszy św. oraz rozprowadzał książki swojego autorstwa.
  1. Już dziś chcemy ogłosić, że pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę, 27 września, o godz. 17:00, natomiast spotkanie z rodzicami dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii św. także 27 września, o godz. 19:00.
  1. Polecamy książki i prasę katolicką. Dziś szczególnie zapraszamy do lektury dwumiesięcznika „Królowa Różańca świętego” oraz do zapoznania się z książkami na temat Nowenny Pompejańskiej, która trwa u nas w parafii w intencji naszej Ojczyzny. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej pięknej świątyni, również za te, które wpływają na konto klasztorne. Niech Bóg wynagrodzi i obficie wszystkim błogosławi!