aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 25. Niedzielę Zwykłą – 24 września


24 września, 2023

  1. Dzisiaj gościmy ks. Michała Lubowickiego, kapłana archidiecezji warszawskiej, który na każdej Mszy św. głosi kazania oraz rozprowadza książki swojego autorstwa. Dziękujemy za ubogacenie Słowem. Niech Bóg prowadzi swoimi drogami i błogosławi.
  1. Od piątku, 22 września, trwa nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Modlitwa nowenny codziennie, do soboty, 30 września, o godz. 17:45. Natomiast w czwartek, 28 września, rozpocznie się Triduum przed dniem tej Świętej. W czwartek i piątek: o 17:45 nowenna, 18:00 Msza św. i nabożeństwo (w czwartek do św. Teresy, a w piątek do Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała z racji ich święta), następnie o 19:00 posłuchamy świadectw osób świeckich o odkrywaniu swojego miejsca w Kościele, a o godz. 19:30 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zakończenie o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim. Natomiast w sobotę, 30 września, o godz. 16:00 konferencja, 16:30 modlitwa w ciszy, 17:00 poczęstunek w klasztorze, 17:45 nowenna i o 18:00 Eucharystia. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
  1. 1 października obchodzimy święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. Z tej racji, że jest to niedziela, nie będzie możliwe celebrowanie wszystkich Mszy św. z formularza o św. Teresie. Wybraliśmy jedną, by móc uroczyście oddać cześć tej Świętej, tym bardziej, że w tym roku wypada 150. rocznica Jej urodzin. Zapraszamy zatem szczególnie na godz. 11:30, która jest Mszą św. rodzinną. Tego dnia rozpocznie oficjalnie swoją działalność przy naszej parafii nowa wspólnota: Karmelitańska Rodzina Rodzin – dla małżeństw, rodziców i dzieci. Po Mszy ogłosimy dla tej wspólnoty patronat św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Jej Świętych Rodziców: Zelii i Ludwika Martin. Będzie możliwość uczczenia Relikwii i odbędzie się obrzęd poświęcenia róż (można przynieść ze sobą albo nabyć przed kościołem). Po Eucharystii Karmelitańska Rodzina Rodzin zaprasza na piknik rodzinny w naszym ogrodzie: będą rożne atrakcje dla dzieci, grill, ciasta oraz możliwość poznania nowej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Szczegóły również na plakacie.
  1. Przypominamy, że pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę, 27 września, o godz. 17:00, natomiast spotkanie z rodzicami dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii św. także 27 września, o godz. 19:00. Spotkania odbędą się w sali przy kancelarii parafialnej (wejście od ulicy).
  1. Dzisiaj po każdej Eucharystii przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej kwestują przed naszym kościołem. Towarzystwo to zajmuje się ratowaniem zniszczonych i zapomnianych cmentarzy polskich na Ukrainie.
  1. Za tydzień rozpocznie się miesiąc październik. Zapraszamy zatem na nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 17:30. Przypominamy, że w naszej parafii trwa Nowenna Pompejańska w intencji Ojczyzny do 31 października. Codziennie są odmawiane trzy części Różańca świętego: w niedziele o godz. 8:00, 12:30 i 17:00, a w dni powszednie o godz. 8:00, 12:00 i 17:00.
  1. Zapraszamy serdecznie do udziału w głosowaniu na projekty zgłoszone do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Na liście znalazł się również projekt złożony przez Wolontariuszy kościoła na Piasku i Wspólnoty Bożego Serca. Dotyczy on odnowienia popękanych kafli na Ostrowie Tumskim oraz przygotowania inspirującej ścieżki edukacyjnej. Prezentowane treści będą eksponować dorobek kultury chrześcijańskiej jako siły napędowej do pojednania, pokoju i realizacji dzieł miłosierdzia. Zapraszamy do głosowania. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie.
  1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii, również za te, które wpływają na konto klasztorne. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, abyśmy sprawowali się w sposób godny Ewangelii Chrystusowej.