aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 26. Niedzielę Zwykłą – 1 października


1 października, 2023

 1. W tym miesiącu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 17:30. Spotkania różańcowe dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 16:30. Od dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu, która jest codziennie w naszej parafii, będzie także w niedziele od godz. 14:00 do 18:00.
 1. Dziś rozpoczyna nowy rok akademicki Duszpasterstwo Akademickie Karmel. Zapraszamy wszystkich studentów w każdą niedzielę na medytację karmelitańską o godz. 19.00 oraz na Eucharystię o godz. 19.30. Od dzisiaj do środy trwają dni na dobry początek w naszym DA Karmel. Szczegóły na plakacie w gablotach.
 1. W tym tygodniu zapraszamy w pierwszą środę miesiąca – po Mszy św. o 11:30 i 18:00 – nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa. W pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, o 19:00 na Jerycho Różańcowe z procesją wokół kościoła (7 okrążeń) z udziałem Wojowników Maryi, następnie na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu o uświęcenie dla kapłanów i o nowe powołania – co godzinę będzie odmawiany Różaniec, a o godz. 23:00 nabożeństwo Godziny Świętej. Zakończenie czuwania w piątek, o godz. 18:00. Zachęcamy do zapisywania się do poprowadzenia modlitwy różańcowej o pełnej godzinie. Zapisy na stoisku z książkami.
  W pierwszy piątek miesiąca – po Mszy św. o godz. 11:30 i 18:00 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia od godz. 9:00 odwiedzimy chorych naszej parafii.
  W pierwszą sobotę miesiąca – Msza św. we wspomnienie NMP Różańcowej o godz. 11:30 oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: Różaniec i 15-minutowe rozmyślanie z udziałem Kół Żywego Różańca. Natomiast o godz. 18:00 Msza św. w ramach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 1. Wspólnoty: Karmelitańska Rodzina Rodzin oraz Płomień Miłości zapraszają na Środy Wstawiennicze u św. Józefa. Msza św. o godz. 18:00 i nabożeństwo do św. Józefa. Następnie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej w zakrystii. W tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 1. Od 6 października, zapraszamy w każdy piątek na Godzinę Miłosierdzia, czyli o godz. 15:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 16:00 do 18:00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Także w piątek, rozpocznie się nowenna do św. Teresy od Jezusa, przed jej uroczystością. Modlitwa nowenny codziennie, przez 9 dni, po Mszy św. wieczornej.
 1. Instytut Duchowości Karmel – zaprasza na spotkania wszystkich pragnących pogłębić, ubogacić swoją wiarę i relację z Bogiem, wiedzę o Nim – wykłady, oraz praktykę – szkołę modlitwy, spotkania formacyjne i warsztaty. Najbliższy wykład poświęcony mistrzyni modlitwy – św. Teresie od Jezusa w czwartek, 5 października, o godz. 17:00 w sali klasztoru. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
 1. Od poniedziałku, 9 października, o godz. 19:00, rozpoczną się cotygodniowe katechezy kerygmatyczne, w których o. Andrzej, duszpasterz akademicki, będzie wyjaśniał, jakie znaczenie w naszym życiu mają chrześcijańskie dogmaty. Będzie także czas na zadawanie pytań. Zaproszenie na te katechezy jest skierowane do wszystkich. Myślą przewodnią są słowa św. Augustyna: „Zrozum, abyś uwierzył; uwierz, abyś głębiej zrozumiał”.
 1. W kruchcie kościoła można nabyć książkę, której zabrakło tydzień temu, ks. Michała Lubowickiego, który głosił homilie na każdej Mszy św. Są także do nabycia książki o św. Teresie od Dzieciątka Jezus, dzisiejszej patronce, a szczególnie jej „Dzieje duszy”. Jest także „Nowenna do Matki Bożej Zwycięskiej za chorych za wstawiennictwem św. Teresy od Dzieciątka Jezus i jej Rodziców” za 7 zł oraz herbatka różana św. Teresy.
 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii, również za te, które wpływają na konto klasztorne. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, a św. Teresa z Lisieux wyprasza deszcz róż – łask od Jezusa.