aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną – 14 kwietnia


14 kwietnia, 2024

  1. Dziś, w trzecią Niedzielę Wielkanocną, obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Przypominamy, że w naszej parafii od Środy Popielcowej, podjęliśmy się codziennego czytania Biblii, by przez 1000 dni przeczytać całe Pismo Święte. Od poniedziałku do soboty o godz. 17:45, a w niedzielę o godz. 16:45. Na naszej stronie parafialnej: wroclaw.karmelicibosi.pl ukazują się sigla biblijne na każdy dzień i można odsłuchać także nagranego Słowa Bożego na kanale YouTube: Karmel i Ty. Można dołączyć w każdy dzień, by słuchać, co Bóg do nas mówi. Zachęcamy do zakupu książki w kruchcie kościoła: „Codziennik biblijny. Modlitewna lektura Pisma Świętego w 1000 dni”. Niech Słowo Boże przemienia nasze życie!
  1. Przeżywamy dziś także Święto Chrztu Polski. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny. W naszej parafii jest codzienny Różaniec o godz. 17:00 za Polskę i o pokój na całym świecie. Niech Miłosierdzie Boże ogarnia naszą Ojczyznę i cały świat.
  1. W tym miesiącu Msza św. wotywna o Duchu Świętym oraz nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie nie odbędzie się jutro, w trzeci poniedziałek miesiąca, ale wyjątkowo w czwarty, czyli 22 kwietnia, o godz. 18:00.
  1. W trzeci piątek miesiąca, 19 kwietnia, Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00, a po niej litania do Miłosierdzia Bożego.
  1. W trzecią sobotę miesiąca, 20 kwietnia, zapraszamy wszystkich noszących szkaplerz karmelitański, by uczcić NMP z Góry Karmel. O godz. 11:30 Msza św., a po niej nabożeństwo i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Szkaplerznej. Natomiast za tydzień, w niedzielę, Świecki Zakon Karmelitański zaprasza także na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 14:15 i Mszę św. o godz. 15:00. Świecki Zakon jest konkretną formacją dla świeckich, którzy chcą pogłębić duchowość karmelitańską.
  1. W sobotę, 20 kwietnia, zapraszamy do kościoła NMP na Piasku na diecezjalny dzień skupienia kobiet pt. „Szczęśliwa, która uwierzyła” w godz. od 10:00 do 18:00. Szczegóły na stronie internetowej archidiecezji oraz na plakacie.
  1. Jest do nabycia kwietniowy numer czasopisma „Nowe Życie” w cenie od 5 zł, wystawiony na stoliku za ławkami. Temat tego miesiąca to: „Czas zbawienia”.
  1. Decyzją naszego o. Prowincjała, nasz współbrat o. Sebastian Chmielewski, który od kilku miesięcy przebywa w klasztorze w Kownie, został oficjalnie już od lutego przeniesiony do tego klasztoru na Litwie. Dziś, z racji jego obecności w naszej parafii, chcemy mu podziękować za jego trzyletnią posługę w naszej wspólnocie i życzyć mocy Ducha Świętego w pracy apostolskiej i tworzeniu wspólnoty karmelitańskiej na Litwie.
  2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i za te, które wpływają na konto klasztoru. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, byśmy uważnie słuchali Jego Słowa i wprowadzali je w czyn. Alleluja!