aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Zwykłą, Niedzielę Słowa Bożego – 21 stycznia


21 stycznia, 2024

  1. Obchodzona dziś Niedziela Słowa Bożego została ustanowiona przez papieża Franciszka w 2019 roku. Jej celem jest pogłębienie świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących oraz w liturgii. W naszej parafii chcemy zaproponować konkretną formę czytania Pisma Świętego. Nasze wydawnictwo „Flos Carmeli” w ubiegłym roku wydało książkę „Codziennik biblijny. Modlitewna lektura Pisma Świętego w 1000 dni”. Od Środy Popielcowej, 14 lutego, podejmiemy się takiego czytania Biblii, by przez 1000 dni czytać w kościele, o konkretnej godzinie, przypisane fragmenty i w ten sposób przeczytać całe Pismo Święte. Będzie można podjąć się tego zadania także indywidualnie. Na naszej stronie parafialnej: wroclaw.karmelicibosi.pl będą się ukazywać sigla biblijne na każdy dzień albo będzie można odsłuchać nagranego Słowa Bożego na kanale YouTube: Karmel i Ty, prowadzonym przez o. Proboszcza. Oczywiście można także zakupić taką książkę w kruchcie kościoła. Już dziś zachęcamy do rozważania tej propozycji, by wejść w głębię Bożego Słowa i dać się poprowadzić Słowu, które ma w sobie życie wieczne.
  1. W środę, 24 stycznia, zapraszamy na drugi dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP. O godz. 18:00 Msza św. z kazaniem o św. Józefie i nabożeństwo nowenny. Do skarbony w świeczniku przy figurze św. Józefa w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby, które będą odczytywane w czasie nabożeństwa. Następnie w ramach „Środy Wstawiennicze u św. Józefa”: adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi i modlitwy wstawienniczej do godz. 20:00.
  1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w czwartek, 25 stycznia, w Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  1. W sobotę, 27 stycznia, zapraszamy o godz. 11:30 na Mszę św. ku czci Matki Bożej Miłosierdzia oraz nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do Pani Ostrobramskiej. Można je wrzucać do skarbony w świeczniku, który jest wystawiony przed prezbiterium.
  1. Także w najbliższą sobotę, na godz. 10:00, zapraszamy do zakrystii na spotkanie ministrantów oraz wszystkich chętnych chłopców i mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza. Warto pomyśleć o tej wyjątkowej Służbie i przejść kurs służenia przy Ołtarzu Pana, by nie brakowało osób służących podczas Eucharystii.
  1. Trwa wizyta duszpasterska tzw. „kolęda” na zaproszenie. Z tej racji, że w tym tygodniu udamy się jeszcze do niektórych rodzin, podsumowanie „kolędy” przedstawimy w następną niedzielę.
  1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i za te, które wpływają na konto klasztoru. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, abyśmy uważnie słuchali Słowa Bożego i wprowadzali je w czyn.