aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 32. Niedzielę Zwykłą – 12 listopada


13 listopada, 2023

  1. Przygotowujemy się poprzez nowennę do odpustu w naszym Sanktuarium ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Do środy zapraszamy na Mszę św. z homilią maryjną o godz. 18:00 oraz nabożeństwo nowenny. Każdego dnia są odczytywane prośby i podziękowania do Pani Ostrobramskiej, które można wrzucać do skarbony w świeczniku, wystawionego przed prezbiterium koło obrazu św. Rafała Kalinowskiego.
  1. W czwartek, 16 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 18:00, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi o. Aleksander Bober, klaretyn, proboszcz parafii pw. Św. Wawrzyńca. Po Eucharystii nabożeństwo ku czci Maryi, a następnie adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy i Godzina Święta o 23:00.
  1. W środę, 15 listopada, odbędą się warsztaty muzyczne, które poprowadzi Jakub Tomalak, znany muzyk i kompozytor, założyciel Zespołu Abba Pater Music. Warsztaty te są dla wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w śpiew i oprawę muzyczną Mszy św. odpustowej w czwartek. Rozpoczęcie o godz. 19:00 w sali klasztoru (wejście koło kancelarii).
  1. Od piątku, 17 listopada, przez 3 dni, będzie Triduum przed wspomnieniem św. Rafała Kalinowskiego, polskiego karmelity bosego, wielkiego patrioty i czciciela Matki Bożej Ostrobramskiej. W piątek na Mszy św. o godz. 18:00, w sobotę na Mszy św. o godz. 11:30, a w niedzielę, na każdej Eucharystii, kazanie z nauczaniem tego Świętego.
  1. Od piątku, po Mszy św. wieczornej, rozpocznie się nowenna przed uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlitwa nowenny będzie przygotowaniem do odnowienia aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  1. W sobotę, 18 listopada, zapraszamy wszystkich noszących szkaplerz karmelitański, by uczcić NMP z Góry Karmel. O godz. 11:30 Msza św., a po niej nabożeństwo i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Szkaplerznej. Od listopada te spotkania szkaplerzne będą się odbywały w trzecie soboty miesiąca.
  1. Świecki Zakon Karmelitański zaprasza w trzecie niedziele miesiąca na swoje spotkania. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 14:15 i Msza św. o godz. 15:00. Świecki Zakon jest konkretną formacją dla świeckich, którzy chcą pogłębić duchowość karmelitańską. Zapraszamy zatem za tydzień, by przyjrzeć się tej formie życia.
  1. Instytut Duchowości „Karmel” zaprasza w tym tygodniu: we wtorek o godz. 19:00 na „Spotkania dla kobiet”, pt. „Księga Rut – Bóg, który wypełnia najgłębsze potrzeby i pragnienia kobiecego serca” oraz w czwartek o godz. 17:00 na wykład prof. Robaczewskiego z KUL, pt. „Człowiek stworzony na obraz Boga: sens ludzkiego życia”. Spotkania odbywają się w sali klasztoru (wejście koło kancelarii).
  1. Na stoliku przy filarze jest wyłożony najnowszy numer miesięcznika „Nowe Życie”. Zachęcamy do nabycia i lektury. W tym numerze dowiemy się więcej na temat Synodu naszej archidiecezji wrocławskiej. Pismo za dobrowolną ofiarę. Koszt druku to ok. 5 zł.
  1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii, również za te, które wpływają na konto klasztorne. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej. Niech Matka Miłosierdzia wyprasza pokój dla całego świata.