aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 33. Niedzielę Zwykłą – 19 listopada


19 listopada, 2023

  1. Modlimy się codziennie w listopadzie za zmarłych polecanych w Wypominkach: Różaniec o godz. 17:30 oraz Msza św. o godz. 18:00. Cały czas można przynosić kartki wypominkowe do zakrystii. Pamiętajmy, że modlitwa za zmarłych jest naszą powinnością, bowiem „świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni” (2 Mch 12, 46).
  1. Trwa nowenna przed uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlitwa nowenny, odmawiana po Mszy św. wieczornej, jest przygotowaniem do odnowienia Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana, który będzie odmówiony w naszej parafii w następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:30. Na tej Eucharystii będzie także powołana nowa Rada Parafialna. Karmelitańska Rodzina Rodzin zaprasza tego dnia po Mszy św. na wspólną agapę – poczęstunek do klasztoru.
  1. W poniedziałek, 20 listopada, obchodzimy wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, polskiego karmelity bosego. O godz. 18:00 Msza św. z udziałem Scholi Karmelitańskiej oraz nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.
  1. We wtorek, 21 listopada, we wspomnienie Ofiarowania NMP, swoje imieniny obchodzi o. Janusz Murzynowski. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta o godz. 18:00 z udziałem Ruchu Światło-Życie, którego opiekunem jest o. Janusz.
  1. W sobotę, 25 listopada, zapraszamy o godz. 11:30 na Mszę św. ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Z racji Sanktuarium zależy nam na kulcie Matki Bożej Ostrobramskiej, której uroczystość odpustową obchodziliśmy w ubiegły czwartek, 16 listopada. Chcemy zatem, aby drugie i czwarte soboty miesiąca były poświęcone Matce Bożej Miłosierdzia. Po Eucharystii o godz. 11:30 będzie nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do Pani Ostrobramskiej, które można wrzucać do skarbony w świeczniku, wystawionego przed prezbiterium koło obrazu św. Rafała Kalinowskiego.
  1. Instytut Duchowości „Karmel” zaprasza w tym tygodniu: w piątek, o godz. 18:00 na spotkanie z Aleksandrą Aszkiełowicz pt. „Jak dbać o miłość w małżeństwie?” oraz w sobotę, o godz. 15:00 na kolejne spotkanie Szkoły Modlitwy. Spotkania odbywają się w sali klasztoru (wejście koło kancelarii).
  1. Za tydzień, w niedzielę, nasz parafialny CARITAS będzie zbierał ofiary w kruchcie kościoła na zakup żywności z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla najuboższych naszych parafian.
  1. Zachęcamy do nabywania czasopism i lektury duchowej. Dziś do każdego zakupu książeczka w prezencie o błogosławionej Rodzinie Ulmów: biografia i modlitwy.
  1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii, również za te, które wpływają na konto klasztorne. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, abyśmy byli synami światłości, pomnażając talenty otrzymane od Boga.