aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Zwykłą – 28 stycznia


28 stycznia, 2024

  1. W środę, 31 stycznia, zapraszamy na trzeci dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP. O godz. 18:00 Msza św. z kazaniem o św. Józefie i nabożeństwo nowenny. Do skarbony w świeczniku przy figurze św. Józefa w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby, które będą odczytywane w czasie nabożeństwa. Następnie w ramach „Środy Wstawiennicze u św. Józefa”: adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi i modlitwy wstawienniczej do godz. 20:00.
  1. W tym tygodniu zapraszamy: W pierwszy czwartek miesiąca, 1 lutego – na Mszę św. o godz. 18:00 o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, o 19:00 na Jerycho Różańcowe z procesją wokół kościoła (7 okrążeń) z udziałem Wojowników Maryi, następnie na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania – co godzinę będzie odmawiany Różaniec, a o godz. 23:00 nabożeństwo Godziny Świętej. Zakończenie czuwania w piątek, o godz. 18:00. Zachęcamy do zapisywania się do poprowadzenia modlitwy różańcowej o pełnej godzinie. Zapisy na stoisku z książkami.
    W pierwszy piątek miesiąca, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy za osoby zakonne, które poświęciły się Bogu, wybierając takie życie. Tego dnia przynosimy ze sobą świece gromnice. Taca zbierana podczas Eucharystii będzie przeznaczona na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych, w tym naszych Sióstr Karmelitanek Bosych. Od godz. 9:00 odwiedzimy chorych naszej parafii.
    W pierwszą sobotę miesiąca, 3 lutego – Msza św. o godz. 11:30 oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: Różaniec i 15-minutowe rozmyślanie z udziałem Kół Żywego Różańca oraz Wojowników Maryi. Natomiast o godz. 18:00 Msza św. w ramach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Tego dnia z racji liturgicznego wspomnienia św. Błażeja, po Mszach św. będzie udzielane specjalne błogosławieństwo o zdrowie gardła.
  1. Także w najbliższą sobotę, na godz. 10:00, zapraszamy do zakrystii na kolejne spotkanie ministrantów oraz wszystkich chętnych chłopców i mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza.
  1. W następną niedzielę, 4 lutego, zapraszamy na „Spotkanie z Ojcem”. O godz. 17:00 Różaniec do Boga Ojca oraz uwielbienie prowadzone przez Jakuba Tomalaka. Mszy św. o godz. 18:00 przewodniczyć będzie ks. bp Maciej Małyga. Tego dnia nie będzie Nieszporów o godz. 17:30.
  1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i za te, które wpływają na konto klasztoru. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, byśmy „godnie i z upodobaniem trwali przy Panu”.