aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Zwykłą – 4 lutego


4 lutego, 2024

  1. Dzisiaj nasz Metropolita Wrocławski ks. abp Józef Kupny obchodzi 18. rocznicę swojej konsekracji biskupiej. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Jubilacie.
  1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, tzw. „kolędę”. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów, by przyjąć Boże błogosławieństwo. Odwiedziliśmy około 400 rodzin, co w przybliżeniu daje ok. 1000 wiernych. Dziękujemy za rozmowy, uwagi, sugestie i za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i klasztoru.
  1. Z wczoraj na dzisiaj odbył się III Karmelitański Bal dla Singli. Ponad 200 młodych osób uczestniczyło w tym wydarzeniu. Na wiosnę planujemy zrobić Parafialny Bal, podczas którego będzie można się bawić, ale także poznawać siebie nawzajem.
  1. W środę, 7 lutego, zapraszamy na czwarty dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP. O godz. 18:00 Msza św. z kazaniem o św. Józefie i nabożeństwo nowenny. Do skarbony w świeczniku przy figurze św. Józefa w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby, które będą odczytywane w czasie nabożeństwa. Następnie w ramach „Środy Wstawiennicze u św. Józefa”: adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi i modlitwy wstawienniczej do godz. 20:00.
  1. W sobotę, 10 lutego, zapraszamy o godz. 11:30 na Mszę św. ku czci Matki Bożej Miłosierdzia oraz nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do Pani Ostrobramskiej. Można je wrzucać do skarbony w świeczniku, który jest wystawiony przed prezbiterium.
  1. W następną niedzielę podczas każdej Mszy św. kazanie wygłosi o. Bogusław Wielgoszewski, nasz parafianin, który pracuje w domu rekolekcyjnym przy budującym się klasztorze w Zwoli. Po Eucharystii będzie zbierał ofiary przeznaczone na budowę tego domu formacyjno-rekolekcyjnego pw. Św. Teresy od Jezusa.
  1. Także w niedzielę, 11 lutego, z racji Światowego Dnia Chorego, który odbywa się w rocznicę pierwszego objawienia się Matki Bożej w Lourdes, zapraszamy o godz. 13:00 na Mszę św. przeznaczoną szczególnie dla osób chorych i w podeszłym wieku. Podczas tej Eucharystii będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.
  1. Z racji zbliżającego się „Tłustego czwartku” bracia Kapucyni zapraszają do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Pączki można zamienić na lekarstwa, ciepły posiłek i szkołę dla dzieci. Wpłat można dokonywać przez stronę: www.pączek.kapucyni.pl. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
  1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i za te, które wpływają na konto klasztoru. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, byśmy doświadczali w życiu miłości Boga Ojca, który kocha swoje dzieci.