aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną – 5 maja


5 maja, 2024

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedziele po Mszy św. o godz. 13:00, natomiast od poniedziałku do soboty, o godz. 17:30. Przed litanią loretańską, czyli o 17:00 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie, która trwa w naszej parafii codziennie. Po odśpiewanej litanii, czytanie Pisma Świętego, które także jest codziennie.
 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszamy na „Spotkanie z Bogiem Ojcem”. O godz. 17:00 Różaniec do Boga Ojca oraz uwielbienie prowadzone przez Zespół „Abba Pater Music”. Następnie Eucharystia o godz. 18:00 i spotkanie w salce dla wspólnoty „Rodzina Dzieci Ojca”.
 1. Od jutra do środy będziemy się modlić w sposób szczególny o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Przypadają bowiem Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje (dawne dni krzyżowe). Po Mszy św. o godz. 18:00 udamy się przed Krzyż Misyjny, by odprawić modlitwy błagalne.
 1. W poniedziałek i we wtorek o godz. 19:00 odbędą się w kościele próby dla dzieci przed Pierwszą Komunią świętą.
 1. W środę, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Jest to także 1. Rocznica śmierci naszego współbrata o. Marka Kłaputa. Msza św. o radość życia wiecznego dla niego o godz. 18:00. Także w najbliższą środę Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja o godz. 11:30, wcześniej o 10:45 modlitwa różańcowa.
 1. Instytut Duchowości „Karmel” zaprasza na czwartkowy wykład poświęcony modlitwie mistycznej u św. Teresy od Jezusa. Początek o godz. 17:00 w klasztorze.
 1. Kończymy niebawem Okres Wielkanocny. Za tydzień obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w piątek, 10 maja, rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenna przed tą wielką uroczystością będzie po Mszy św. o godz. 18:00.
 1. W niedzielę, 12 maja, Komunia św. rocznicowa o godz. 11:30. Nie ma wcześniej żadnych prób. Dzieci przychodzą ubrane odświętnie, najlepiej na biało i zajmują miejsca w pierwszych ławkach. Przed tym dniem niech skorzystają ze spowiedzi.
 1. Także w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 13:00 będziemy przeżywali Jubileusz 50-lecia profesji zakonnej sióstr Józefitek: naszej zakrystianki s. Anuncjaty i s. Gracji. Wyraźmy naszą wdzięczność za posługę Sióstr w naszej parafii.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na Karmelitański Bal dla Singli, który odbędzie się w sobotę, 11 maja, w sali PWT we Wrocławiu. Szczegóły na naszej stronie www.
 1. Polecamy nowy numer kwartalnika „Pod płaszczem Maryi” za jedne 3 zł. To pismo formacyjne dla noszących szkaplerz karmelitański. Warto pogłębiać naszą duchowość.
 2. Dzisiaj gościmy s. Zygmuntę, karmelitankę Dzieciątka Jezus, która od 50 lat pracuje na misjach w Afryce. Posłuchajmy o jej pracy misyjnej i chciejmy wesprzeć dzieła misyjne podejmowane przez Karmel w Burundi.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i za te, które wpływają na konto klasztoru. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, byśmy trwali w Jego miłości.