aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Zwykłą – 11 lutego


11 lutego, 2024

 1. Dzisiaj z racji Światowego Dnia Chorego, który odbywa się w rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Lourdes, ogarniamy naszymi modlitwami osoby chore i w podeszłym wieku. Dziękujemy im za ich modlitwy i cierpienia, które ofiarują w intencji naszej parafii. Niech Maryja, Uzdrowienie Chorych, wstawia się za nimi.
 1. W Środę Popielcową, 14 lutego, rozpocznie się okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:00, 11:30, 18:00 i 19:30. Jest to dzień wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych – obowiązuje wszystkich od 14. roku życia oraz dzień postu ścisłego (czyli jeden posiłek do syta, dwa lekkie) – obowiązuje osoby od 18. do 60. roku życia. Przypominamy, że w każdy piątek, obowiązuje katolika od 14. roku życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Także w Środę Popielcową zapraszamy na piąty dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP. Po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo nowenny. Do skarbony w świeczniku przy figurze św. Józefa w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby, które będą odczytywane w czasie nabożeństwa. Tego dnia nie będzie „Środy Wstawienniczej u św. Józefa”, ponieważ jest dodatkowa Msza św. o godz. 19:30.
 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 17:00. Droga Krzyżowa w piątek w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz po Mszach św. o godz. 11:30 i 18:00. Natomiast Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16:30.
 1. Tak jak zapowiadaliśmy trzy tygodnie temu, od Środy Popielcowej, podejmiemy się codziennego czytania Biblii, by przez 1000 dni przeczytać całe Pismo Święte. Od poniedziałku do soboty o godz. 17:45, a w niedzielę o godz. 16:45. Oczywiście będzie można podjąć się tego zadania także indywidualnie. Na naszej stronie parafialnej: wroclaw.karmelicibosi.pl będą się ukazywać sigla biblijne na każdy dzień albo będzie można odsłuchać nagranego Słowa Bożego na kanale YouTube: Karmel i Ty. Można także zakupić książkę w kruchcie kościoła: „Codziennik biblijny. Modlitewna lektura Pisma Świętego w 1000 dni”. Wyruszmy wspólnie w podróż ze Słowem Bożym, niech Ono nas prowadzi po drogach naszego życia!
 1. Od najbliższego czwartku do soboty odbędą się rekolekcje wielkopostne dla studentów i młodych dorosłych. O godz. 19:00 Eucharystia, a po niej konferencja w klasztorze. W czwartek głosi o. Sergiusz Niziński, przeor klasztoru w Poznaniu i egzorcysta. W piątek natomiast będzie ks. bp Macieja Małyga. Szczegóły są podane na plakacie w gablocie przed kościołem. Zachęcamy ludzi młodych do uczestnictwa.
 1. W czwartek, 15 lutego, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych osób, które chciałyby swoim śpiewem uświetnić przeżywanie Triduum Paschalnego. Spotkanie odbędzie się w klasztorze – wejście koło kancelarii.
 1. „Wojownicy Maryi” zapraszają na kolejną edycję wydarzenia modlitewnego „Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski”. Rozpoczęcie w piątek, 16 lutego, o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim, zakończenie Mszą św. o północy. Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest ta intencja, by modlić się za naszą Ojczyznę. Szczegóły na plakacie.
 1. W sobotę, 17 lutego, zapraszamy wszystkich noszących szkaplerz karmelitański, by uczcić NMP z Góry Karmel. O godz. 11:30 Msza św., a po niej nabożeństwo i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Szkaplerznej. Natomiast za tydzień, w niedzielę, dodatkowa Msza św. z udziałem Świeckiego Zakonu o godz. 15:00.
 1. Jest do nabycia lutowy numer czasopisma „Nowe Życie” w cenie od 5 zł, wystawiony na stoliku za ławkami. Temat tego miesiąca to: „Zakochanie”.
 1. Dziękujemy o. Bogusławowi za wygłoszone kazanie. Po Eucharystii będzie zbierał ofiary przeznaczone na rozbudowę domu formacyjno-rekolekcyjnego pw. Św. Teresy od Jezusa w Zwoli. Bóg zapłać za wspomożenie tego naszego dzieła!
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i za te, które wpływają na konto klasztoru. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, byśmy dobrze i owocnie przeżyli zbliżający się okres Wielkiego Postu.