aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na 9. Niedzielę Zwykłą – 2 czerwca


2 czerwca, 2024

  1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na „Spotkanie z Bogiem Ojcem”. O godz. 17:00 Różaniec do Boga Ojca, o 17:30 Nieszpory z procesją eucharystyczną. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie w salce dla wspólnoty „Rodzina Dzieci Ojca”.
  1. W ramach dni eucharystycznych, przeżywanych po „Bożym Ciele”, zapraszamy na procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła: dzisiaj po Nieszporach około godz. 18:00, od jutra do środy po nabożeństwie czerwcowym, także ok. godz. 18:00, natomiast w czwartek, na zakończenie tych dni, po Mszy św. o godz. 18:00 w ramach Jerycha Różańcowego – czyli 7 okrążeń wokół kościoła.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele po Mszy św. o godz. 13:00, a od poniedziałku do soboty, o godz. 17:30.
  1. Instytut Duchowości Karmel zaprasza w najbliższy czwartek o godz. 17:00 do sali w klasztorze na wykład o. Kamila Strójwąsa pt. „Edyty Stein długa droga do prawdy, którą odkryła w Jezusie Chrystusie”.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18:00 w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Następnie Jerycho Różańcowe – procesja wokół kościoła z udziałem Wojowników Maryi oraz całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania – co godzinę będzie odmawiany Różaniec, a o godz. 23:00 nabożeństwo Godziny Świętej. Zakończenie czuwania w piątek, o godz. 18:00. Zachęcamy do poprowadzenia modlitwy różańcowej o pełnej godzinie. Zapisy na stoisku z książkami.
  1. W pierwszy piątek miesiąca, 7 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych tego dnia od godz. 9:00.
  1. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy o godz. 11:30 na Mszę św. ku czci Matki Bożej Miłosierdzia oraz nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do Pani Ostrobramskiej. Można je wrzucać do skarbony w świeczniku, który jest wystawiony przed prezbiterium.
  1. Za tydzień, 9 czerwca, będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika. Będzie można zwiedzić w kościele przejmująca wystawę Solidarności o bł. księdzu Popiełuszce, a po każdej Mszy św. będzie możliwość nabycia oryginalnych nagrań 16 kazań ks. Jerzego, wydanych na płytach CD.
  1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, abyśmy pamiętali, że z Boga jest owa przeogromna moc, a nie z nas.