aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca


31 marca, 2024

 1. Nasza wspólnota Karmelitów Bosych pragnie złożyć świąteczne życzenia. Niech Pan Zmartwychwstały opromienia Wasze życie światłem swej potęgi i chwały, aby każdy z Was cieszył się odkupionym życiem, które otrzymujemy w Jezusie Chrystusie. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest Dobra Nowina o naszym zbawieniu. Niech nie zabraknie tej radości w Waszych sercach i pokoju wśród zamętu tego świata. Alleluja!
 1. Trwamy w Oktawie Wielkiej Nocy. Pamiętajmy, że to 8 dni tego jednego dnia wielkanocnego. Jutro, Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę, oprócz akademickiej o 19:30. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek, codziennie do Soboty Wielkanocnej o godz. 15:00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18:00 w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Następnie Jerycho Różańcowe – procesja wokół kościoła (7 okrążeń) z udziałem Wojowników Maryi, następnie całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania – co godzinę będzie odmawiany Różaniec, a o godz. 23:00 nabożeństwo Godziny Świętej. Zakończenie czuwania w piątek, o godz. 18:00. Zachęcamy do poprowadzenia modlitwy różańcowej o pełnej godzinie.
 1. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o 11:30 i przed Mszą o 18:00 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca – Msza św. o godz. 11:30 oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: Różaniec i 15-minutowe rozmyślanie z udziałem Kół Żywego Różańca, Wojowników Maryi oraz Młodych Wojowników Maryi. Natomiast o godz. 18:00 Msza św. w ramach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 1. Także w Sobotę Wielkanocną, 6 kwietnia, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego, kolejna edycja czuwania „Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski”. Rozpoczęcie o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim, następnie modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Zakończenie Mszą św. o północy i procesją z obrazem Jezusa Miłosiernego. Wołajmy o Miłosierdzie Boże dla naszej Ojczyzny i całego świata.
 1. Na zakończenie Oktawy Wielkanocnej, 7 kwietnia, Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę w Godzinie Miłosierdzia, natomiast na 17:00 na „Spotkanie z Bogiem Ojcem”: Różaniec do Boga Ojca, uwielbienie prowadzone przez Zespół „Abba Pater Music”. Następnie Eucharystia o godz. 18:00 i spotkanie w salce dla wspólnoty „Rodzina Dzieci Ojca”. Tego dnia nie będzie Nieszporów o godz. 17:30.
 1. W przyszłą niedzielę, prosimy wszystkich, którzy włączyli się w akcję CARITAS z wielkopostną jałmużną do skarbonek, o przyniesienie ich do kościoła.
 1. Także w ten szczególny dzień, w Święto Miłosierdzia Bożego, będziemy gościć Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Będzie możliwość nabycia ręcznie produkowanych wyrobów z drewna oliwnego z Betlejem. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany jako pomoc finansowa dla chrześcijan w Ziemi Świętej.
 1. Już dziś serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 8 kwietnia, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godz. 18:00 na poświęcenie „Kącika Dziecięctwa Bożego”. Wprowadzimy do tego miejsca figurkę Praskiego Dzieciątka Jezus oraz relikwie Świętych, jakie posiada nasza parafia. Do udziału w tej Mszy św. zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej. Otrzymają modlitewniki komunijne.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i za te, które wpływają na konto klasztoru. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, byśmy radośnie przeżywali Oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Pan żyje i działa pośród nas! Jemu chwała i cześć. Amen. Alleluja!