aktualności klasztoru Wrocław wróć

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja


12 maja, 2024

 1. Trwamy w bezpośrednim przygotowaniu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenna przed tą wielką uroczystością po Mszy św. o godz. 18:00. W sobotę, 18 maja, zapraszamy na Noc Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie czuwania o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim i modlitwą różańcową. Potem modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego przed Najświętszym Sakramentem. Zakończenie Mszą św. o północy z poszerzoną Liturgią Słowa, na podobieństwo Wigilii Paschalnej. Po Eucharystii wspólne świętowanie agapą w klasztorze. Można przynieść coś na poczęstunek.
 1. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11:30 grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. Jutro kolejna próba o godz. 19:00, a w piątek spowiedź od godz. 16:00. Z tej okazji można wylosować pięknie zrobioną kartę z imieniem dziecka i modlić się w jego intencji (3 razy Zdrowaś Maryjo…) przynajmniej do 1 czerwca.
 1. Jutro, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 17:00 uroczysty różaniec fatimski wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej. Natomiast dziś, po Mszy św. o godz. 18:00, odbędzie się procesja różańcowa z kościoła NMP na Piasku do Katedry. Proboszczowie tych parafii serdecznie zapraszają.
 1. We wtorek, 14 maja, przypada święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 1. Instytut Duchowości „Karmel” zaprasza we wtorek o godz. 18:00 na spotkanie kobiet pt. „Kobieta w Kościele – ukryty skarb”. Spotkanie w klasztorze.
 1. W środę o godz. 19:00 o. Andrzej zaprasza na konferencję o Trójcy Świętej w odniesieniu do naszego życia. Spotkanie w salce DA w klasztorze.
 1. W trzeci piątek miesiąca, Msza św. wotywna ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 18:00, a po niej litania do Miłosierdzia Bożego.
 1. W trzecią sobotę miesiąca zapraszamy wszystkich noszących szkaplerz karmelitański, by uczcić NMP z Góry Karmel. O godz. 11:30 Msza św., a po niej nabożeństwo i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Szkaplerznej. Natomiast za tydzień, w niedzielę, Świecki Zakon Karmelitański zaprasza na Mszę św. o godz. 15:00.
 1. W sobotę, 8 czerwca, organizujemy wyjazd na Jasną Górę z okazji Ogólnopolskiego Dnia Skupienia Ruchu Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi. Wyjazd o godz. 6:00. Powrót późnym wieczorem. Zapisy na stoisku z książkami. Więcej info na naszej stronie www. już niebawem.
 1. Jest do nabycia majowy numer czasopisma „Nowe Życie” w cenie od 5 zł wystawiony na stoliku za ławkami. Temat numeru: „Synod. Etap rozeznawania zakończony”.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, byśmy mieli w sobie pragnienie nieba.