aktualności klasztoru Wrocław wróć

Weekend Ewangelizacyjny


19 czerwca, 2024

Bracia i siostry, zapraszamy Was wszystkich serdecznie na VII Weekend Ewangelizacyjny „Ochrzczeni Ogniem”, który odbędzie się we Wrocławiu od 20 do 23 czerwca A.D. 2024.

W pierwsze piątki miesiąca, co miesiąc w innym kościele, w ramach całonocnych czuwań „Ogień Dwóch Serc”, jest zanoszona modlitwa, aby Weekend Ewangelizacyjny, który jest organizowany przed uroczystością Narodzin św. Jana Chrzciciela, patrona Archidiecezji i naszego miasta, był czasem uświadomienia, że wszyscy jesteśmy posłani, aby świadczyć o Bogu.

Pan Jezus dał nam nakaz misyjny, abyśmy szli i głosili Ewangelię. Jeśli dzisiaj w swoim sercu odpowiadasz Bogu pragnieniem, na Jego wezwanie, On poprzez swój Kościół, wyposaży Cię we wszystko, czego potrzebujesz, aby On mógł przez Ciebie działać, On – źródło wszelkiego dobra i miłości, Ten, któremu należy się Chwała!

Doświadczenie ewangelizacji ulicznej może być dla Ciebie doświadczeniem działania Ducha Świętego przez Twoje usta, przez Twoje ręce, przez Twoje życie, jeżeli chcesz oddawać je Bogu, aby mógł się Tobą posługiwać, abyś Ty mógł widzieć Jego działanie! Namaszczenie o jakie prosimy i jakie otrzymujemy, aby iść i dawać świadectwo o żywym Bogu, jeśli jesteśmy Jego świadkami, nas samych wyprowadza na spotkanie z Nim, a jeśli się z Nim spotykamy, jesteśmy przez Niego dotykani i przemieniani. Potrzebujemy dawać świadectwo, aby zawsze pamiętać o tym, co Bóg dla nas zrobił, aby to doświadczenie, umacniało też innych. Potrzebujemy głosić światu, że Jezus jest Bogiem żywym, bo wiele jest dusz, które idą na zatracenie, ale potrzebujemy również głosić Ewangelię, abyśmy sami umacniali się w wierze oraz doświadczali prowadzenia i działania Ducha Świętego w Jego mocy!

Jeśli chcesz głosić Kerygmat, przyjdź, aby być uroczyście posłanym do dzieła ewangelizacji. Jeśli nigdy nie głosiłeś i nie dzieliłeś się z drugim swoim doświadczeniem wiary i nie masz w tym żadnego doświadczenia, ale chciałbyś zrobić ku temu pierwszy krok, również przyjdź – będziesz posłany z kimś, kto będzie głosił, a Ty będziesz mógł w tym czasie wspierać go swoją modlitwą.

Weekend Ewangelizacyjny rozpocznie się już w czwartek w parafii pw. Opieki św. Józefa i Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, u Karmelitów Bosych na ul. Ołbińskiej 1. Spotkamy się tam, aby uwielbić Najświętsze Serce naszego Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, a następnie umocnieni błogosławieństwem i modlitwą wstawienniczą rozpoczniemy ewangelizację uliczną w obrębie Ołbina i Wyspie Słodowej.

Te 4 dni Weekendu Ewangelizacyjnego, oprócz wyznaczonego czasu na ewangelizację, są również czasem modlitwy i uwielbienia. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem i uczestnictwa we wspólnej modlitwie w takim wymiarze, na jaki pozwoli Ci czas. Kościół jest Wspólnotą Wspólnot i wierzymy, że zbliżające się wydarzenie dla wszystkich jego uczestników i tych którzy znajdą się w jego promieniu, będzie spotkaniem obfitującym w duchowe owoce.

CZWARTEK, 20 CZERWCA
18:00 UROCZYSTA EUCHARYSTIA NA ROZPOCZĘCIE WYDARZENIA z indywidualnym posłaniem do ewangelizacji – Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, ul. Ołbińska 1
19:00-20:30 EWANGELIZACJA ULICZNA W OBRĘBIE OŁBINA I WYSPY SŁODOWEJ – Rozpoczęcie: Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, ul. Ołbińska 1

PIĄTEK, 21 CZERWCA
16:00-18:00 EWANGELIZACJA ULICZNA W OBRĘBIE  OSTROWA TUMSKIEGO i WYSPY SŁODOWEJ – Rozpoczęcie: na placu przy kościele NMP na Piasku
18:00 UROCZYSTA EUCHARYSTIA – Kościół pw. NMP na Piasku – Ks. Bp Maciej Małyga
19:00 LITANIA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
19:30 UWIELBIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO – PRZYMIERZE MIŁOSIERDZIA
20:30-7:00 – ADORACJA CAŁONOCNA PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM z udziałem wspólnot Archidiecezji Wrocławskiej „Ogień Dwóch Serc” – Kościół pw. NMP na Piasku:
20:30-22:00 WSPÓLNOTA PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA
22:00-23:30 ZESPÓŁ EL CAMINO
23:30-1:00 WSPÓLNOTA MIRIAM
1:00-2:00 GRUPA OJCA PIO I DZIECI MARYI
2:00-3:00 WSPÓLNOTA JERUZALEM I BIEDAK ZAWOŁAŁ
3:00-4:30 WSPÓLNOTA VERBUM
4:30-6:00 PŁOMIEŃ MIŁOŚCI NIEPOKALANEGO SERCA MARYI
6:00-7:00 RÓŻANIEC – FRANCISZKAŃSKI ZAKON ŚWIECKICH

SOBOTA, 22 CZERWCA
16:00-18:00 EWANGELIZACJA ULICZNA W OBRĘBIE OSTROWA TUMSKIEGO I NA WYSPIE SŁODOWEJ – Rozpoczęcie: na placu przy kościele NMP na Piasku
18:30 UROCZYSTA EUCHARYSTIA – Katedra pw Św. Jana Chrzciciela
19:30 UROCZYSTA PROCESJA Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM ULICAMI WROCŁAWIA – Trasa: Ostrów Tumski – Rynek – Ostrów Tumski
20:30 NABOŻEŃSTWO DO NIEPOKALANEGO SERCA MARYI – Katedra pw Św. Jana Chrzciciela

NIEDZIELA, 23 CZERWCA
17.00 KONCERT UWIELBIENIA – Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN – Kościół pw. Św. Maurycego
19.00 EUCHARYSTIA NA ZAKOŃCZENIE WYDARZENIA – Kościół pw. Św. Maurycego

Jeśli nie będziesz mógł uczestniczyć w tych wydarzeniach na miejscu, to możesz się połączyć online, ponieważ całość będzie transmitowana na kanale Karmel i Ty: https://www.youtube.com/KarmeliTy

Duchu Święty, oddajemy Ci ten czas, jednocz nas i wyposażaj w dary duchowe, abyśmy nimi dobrze służyli Twojemu Kościołowi i na chwałę Trójcy Przenajświętszej!

Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź Królestwo Twoje!
Niepokalane Serce Maryi módl się za nami i oślepiaj szatana!
o. Krzysztof Piskorz OCD
„Katolicy Na Ulicy”, organizatorzy VII Weekendu Ewangelizacyjnego „Ochrzczeni Ogniem”

Kontakt w sprawach organizacyjnych:
Jacek Giełda: tel. 601 799 822
Bartosz Mereszka: tel. 696 482 063
Paweł Baranowski: tel. 501 230 363